Ndb2010's portal

Temat: Siec macierzysta?
Witam ponownie :)


Mój 8100 sprawuje się elegancko- właśnie ściągam simlocka z niego przez internet, ale żeby ściągnąć muszę niestety wiedzieć w jakiej sieci macierzystej telefon był i czy zablokowany jest na T-mobile amerykański, czy angielski....

Czy da się to jakoś sprawdzić?

Telefon przypominam, że brat znalazł na targach we Francji, niestety wszystkie telefony,maile, smsy skasowałem, a brat karte sim wyrzucił do kosza- firmware wgrałem nowy, telefon sformatowałem. Jedyne, co widzę na odwrocie to Made in Mexico- czy to może być jakaś wskazówka jaki T-mobile mógł to być? A może ma ktoś jakiś inny pomysł jak to sprawdzić :)


Pozdrawiam
Tomek
Źródło: bbpolska.org/viewtopic.php?t=447Temat: Francja i GPRS/EDGE
Wyjeżdam dziś do Francji i chcę kupić na miejscu kartę sim jakiegoś operatora...
Interesuje mnie:
-tani starter
-tani internet(najważniejsze)
-jakiś pakiet na gprs
Bardzo prosze o pomoc!
Źródło: forum.halohalo.pl/viewtopic.php?t=1440


Temat: M002L TV, JAVA, WiFi 3,5"
M002L TV, JAVA, WiFi 3,5"

DOTYKOWY WYŚWIETLACZ 3,5" cala|
WiFi INTERNET
TV , RADIO FM
ODTWARZACZ MP3 , MP4
APARAT FOTO 1,3" ,
PODWÓJNA KAMERA ,
SLOT NA KARTĘ PAMIĘCI T- Flash card, MAX 2GB
BLUETOOTHPARAMETRY FABRYCZNE
1) Quad band, Network: GSM850/ 900 / 1800/ 1900MHZ
2) Dual SIM cards Dual standby
3) 3.5 inch QVGA Touch Screen
4) Support TV, JAVA, and WIFI function
5) 1.3 Mega pixel dual cameras
6) Support Bluetooth, FM Radio function
7) Support MP3 & MP4 player
8) 3D stereo loudspeaker, 64 chord ring tone
9) Gravity acceleration, Hand shaking can change the menu, music (3 page menus)
10) Support Video recorder, Sound recorder
11) Messaging: SMS, EMS, MMS
12) Connectivity: GPRS / WAP
13) Picture Viewer: JPEG/GIF/BMP
14) Support TF card up to 2G extended
15) U disk support function to keep the information storage
16) Support A-Repeater function
17) Other function: Calendar, World time, calculator, Unit converter, Currency converter, Stopwatch, Books, Clock.
18) Multi-language (Option): English, French, Spanish, Polish, Portuguese, Italian, German, Malaya, Indonesian, Czech, Slovak, Dutch, Vietnamese, Turkish, Russian, Bulgarian, Persian, Arabic, Greek, Simplified Chinese, Traditional Chinese.
19) Dimensions: 115.1*62.1*13mm
20) Weight: 120g
Type of Packing: Color Box
Package Includes: USB Cable, User Manual, USB Charger, Earphone, 2pcs Li-Batteries


1) Quad band, Sieć: GSM850 / 900 / 1800 / 1900MHz
2) karty Dual Sim Dual Standby
3) 3,5 cala QVGA Ekran Dotykowy
4) wsparcie, Java oraz funkcja Wi-Fi
5) 1,3 megapikseli dwa aparaty
6) Bluetooth, radio FM
7) Obsługa MP3 i MP4 player
8) 3D głośniki stereo, 64 tonowa polifonia
9) czujnik grawitacyjny, wstrząsy (drżenie rąk) może zmienić menu, muzykę (3 menu strony)
10) Obsługa rejestratora wideo, rejestrator dźwięku
11) Wiadomości: SMS, EMS, MMS
12) Łączność: GPRS / WAP
13) Przeglądarka zdjęć: JPEG / GIF / BMP
14) Obsługa karty TF do 2G max
15) dysk U funkcja przechowywania informacji
16) Obsługa funkcji Repeater
17) Inne funkcje: Kalendarz, World time, kalkulator, Przelicznik jednostek, kalkulator, Stoper, książki, zegar.
18) Multi-language (opcja): angielski, francuski, hiszpański, polski, portugalski, włoski, niemiecki, Malaje, indonezyjski, czeski, słowacki, holenderski, wietnamski, turecki, rosyjski, bułgarski, perski, arabski, grecki, chiński uproszczony, chiński tradycyjny.
19) Wymiary: 115,1 * 62,1 * 13mm
20) Waga: 120g
Rodzaj opakowania: Color Box
Pakiet zawiera: kabel USB, Podręcznik użytkownika, ładowarka, słuchawki, 2 sztuki baterii Li -on

Źródło: telchina.nsx.pl/viewtopic.php?t=57


Temat: Rynek e-podpisu wzrośnie 20-krotnie
Banki przesądzą o e-podpisie

Banki przesądzą o losach podpisu elektronicznego - mogą go upowszechnić lub pogrzebać jego szanse. Wczoraj na e-podpis postawił Nordea Bank. Czy znajdzie naśladowców?

- Nadszedł czas, by Polak splamił się podpisem elektronicznym - oznajmił wczoraj Włodzimierz Kiciński, szef Nordea Bank. Od poniedziałku zestaw do składania tzw. bezpiecznego e-podpisu będzie można kupować w prawie 90 placówkach Nordea Banku w Polsce. Wystawcą e-podpisu będzie firma PWPW - jedna z trzech - obok KIR i Unizeto - spółek w Polsce, które się tym zajmują. Wszystkie trzy zapowiadają, że w tym roku nastąpi przełom i e-podpis, obecnie zupełnie niepopularny, nabierze masy krytycznej.

Kołem zamachowym miałby być obowiązek stosowania bezpiecznego e-podpisu, równoważnego prawnie z odręcznym, przez firmy w kontaktach z ZUS. Na razie jednak rząd zapowiedział, że pierwotny termin wejścia w życie tego wymogu (21 lipca) zostanie rozłożony na kolejne 12 miesięcy. Po drugie, obowiązek ZUS-owski dotyczy tylko przedsiębiorców. Czy będą go stosować także do innych celów? Na razie przedsiębiorcy są raczej zirytowani, że rząd wymusza na nich zakup technologii, która nie potrafiła się przebić na rynku masowym. Zestaw kosztuje ok. 300 zł, certyfikat jest ważny rok.

- Upowszechnienie się podpisu elektronicznego zależy głównie od tego, czy zaczną go stosować banki do kontaktów z klientami - uważa Wacław Iszkowski, prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. - Dziś każdy bank ma inne metody, hasła jednorazowe, SMS-y, zdrapki. Gdyby to zastąpić jednym podpisem elektronicznym, akceptowanym w każdym banku, to koszty uwierzytelniania klientów w bankowości elektronicznej byłyby mniejsze.

- Jeśli któryś z największych banków zdecyduje się na wprowadzenie e-podpisu, to reszta pójdzie za nim - przewiduje Iszkowski. Jakie byłyby plusy takiej decyzji? Na pewno wzrost wiarygodności transakcji i mniejsza liczba przekrętów. Poziom bezpieczeństwa w e-podpisie jest mocno wyśrubowany - eksperci porównują jego stosowanie do sytuacji, w której każde urzędowe pismo czy PIT musiałyby być podpisywane notarialnie.

Ale bezpieczny e-podpis w bankowości jest stosowany rzadko. Jednym z wyjątków jest Nordea. Bank już dawno dopuścił e-podpis jako metodę uwierzytelniania transakcji. Efekt raczej marny - do niedawna korzystało z tego zaledwie kilkuset klientów.

- Teraz będziemy promować e-podpis i edukować klientów - mówi Kiciński. Liczy, że przedsiębiorcy, których ZUS i tak zmusi do zaopatrzenia się w bezpieczny e-podpis, zdecydują się kupić go w Nordei po promocyjnej cenie (363 zł za zestaw i certyfikat ważny na dwa lata), przenosząc do tego banku swoje konta.

Z informacji "Gazety" wynika, że są kolejne banki planujące wprowadzenie e-podpisu jako podstawowego sposobu potwierdzania transakcji przez internet. - Jeszcze w tym roku zaproponujemy go klientom detalicznym - mówi Krystyna Forowicz z Banku Ochrony Środowiska. BOŚ od kilku dni oferuje bezpłatnie zestaw do składania e-podpisu klientom korporacyjnym. - Promocja dla klientów zakładających rachunki firmowe potrwa do końca lipca - mówi Forowicz. Nie wyklucza, że klienci indywidualni też będą mogli dostać zestaw do podpisu elektronicznego bez opłat.

Takie inicjatywy podobają się Związkowi Banków Polskich. - W imieniu banków będziemy negocjowali z wystawcami e-podpisu warunki finansowe udostępniania infrastruktury, tak by banki mogły ją sukcesywnie oferować swoim klientom - zapowiada Remigiusz Kaszubski z ZBP.

Czy niedługo wszyscy posiadacze kont internetowych będą zatwierdzali przelewy e-podpisem? Do tego daleka droga. Bankowcy narzekają na koszty czytników i oprogramowania. Są dość zadowoleni z dotychczasowych sposobów autoryzacji transakcji w internecie. Klientom internetowych banków (to 5-6 mln osób) też one odpowiadają. Najczęściej korzystają z papierowych kart kodów jednorazowych - transakcje potwierdza się, przepisując odpowiedni kod z listy przesłanej przez bank.

Zdaniem Piotra Utraty z ING Banku Śląskiego e-podpis, choć jest bardzo bezpiecznym sposobem komunikacji, nie jest praktyczny. - Nie tylko trzeba mieć przy sobie czytnik, ale i zainstalować w danym komputerze specjalne oprogramowanie. To kłopotliwe - mówi Utrata. Aleksandra z Warszawy, klientka mBanku: - Hasła jednorazowe mogę wziąć w portfel, wyjechać na wakacje i robić przelewy z dowolnego komputera. Żeby złożyć e-podpis, musiałabym brać kartę i czytnik. Bez sensu.

Tę barierę może ominąć technologia składania bezpiecznego e-podpisu przez telefon komórkowy, której wprowadzenie na rynek zapowiada spółka MobiTrust. Rolę czytnika pełniłaby komórka, a certyfikat zamiast na karcie chipowej byłby zapisany na karcie SIM, którą można by nabyć u operatora komórkowego (MobiTrust ma współpracować z KIR i Polkomtelem). - To usunęłoby główną wadę e-podpisu, czyli małą wygodę korzystania z niego - uważa Remigiusz Kaszubski z ZBP. Jednak jak dotąd są to tylko zapowiedzi.

Na razie krzykiem mody są jednorazowe hasła wysyłane przez bank SMS-em. Niedawno przeszedł na nie ING, wcześniej uczyniły to m.in. banki z grupy BRE (mBank, Multibank). - To bardzo bezpieczna metoda, poufny kod jest przesyłany kanałem komunikacji niezależnym od internetu - mówi Utrata.

Do tej pory w żadnym kraju Europy Zachodniej podpis elektroniczny nie stał się podstawowym sposobem zatwierdzania transakcji w ramach bankowości elektronicznej. Niektóre banki we Francji i w Wielkiej Brytanii - np. potężny Barclays - wprowadziły tę metodę jako jedną z kilku do wyboru.

Gazeta Wyborcza
Źródło: cafemirenium.kylos.pl/viewtopic.php?t=8057


Temat: Jaka siec wybrac?
postanowiłem dopisać do wątku moje ogólne spostrzeżenia, jako że prowadzę serwis GSM mam na co dzień do czynienia ze wszystkimi sieciami jakie są na rynku. Głównie system Prepaid, zwłaszcza, że prowadzę serwis pogwarancyjny i na prawdę mam co robić..

Ale do tematu..
Z moich spostrzeżeń:
1. Cena.. Najkorzystniej dzwoniąc po innych operatorach wychodzi TakTak i Simplus ale obydwoje dopiero po 8 miesiącach od momentu aktywacji.
Do Perla: jeśli masz zamiar dzwonić a nie pisać smsy na kilogramy a być w systemie Prepaid to może kup jedną z tych kart, aktywuj, załaduj konto i wrzuć do szufladki na 8 miesięcy. Ani Taktak ani Simplus nie będzie wyłączał karty przed upływem 12 miesięcy od momentu aktywacji, pomimo, że będą straszyć, że to zrobią.

Do tego.. W Simplusie i w Taktaku pieniążki nie przepadają tak jak w przypadku Orange. Znaczy się Orange zabiera nie wykorzystaną kwotę jeśli "w porę" nie doładujesz konta. Trochę to jest przykre jak masz nawet z 10 zł a nie masz w portfelu za załadowanie konta i akurat skończył się czas na rozmowy.

2. Czas na wykonywanie połączeń.. Tylko Era i Heyah mają w swojej ofercie sumowanie czasu na połączenia wychodzące. To znaczy, że jeśli doładujemy 3 razy konto np kuponem o wartości 20 zł który przedłuża konto o 30 dni na połączenia wychodzące to suma trzech doładowań to już daj e 90 dni. Pozostałe sieci przedłużają konto na połączenia wychodzące o czas ostatniego maksymalnego doładowania.

3. Zasięg i możliwości sieci.. Sprawa kompletnie indywidualna. Największy ma chyba Era. Ale bynajmniej okoliczne wsie i mają lepiej z Orange. Do tego kwestia miasta w jakim jesteśmy. Nie wszędzie mamy w każdej sieci na dzień dzisiejszy Szybką transmisję danych czyli poniżej punkt 4.

4. Transmisja danych.. Bynajmniej np na dzień dzisiejszy u mnie w mieście tylko ERA ma HSDPA. Pozostali operatorzy nadal mają transmisje na poziomie GPRS-a. Co za tym idzie. Jeśli ktoś mieszka w małym miasteczku a jego operator nie ma zainstalowanych przekaźników do szybkiej transmisji danych to z korzystania z internetu za pomocą sieci komórkowej będzie lekka lipa. Najczęściej prędkość transmisji danych będzie na poziomie 33kb/sek w porywach do 52 kb/sek czyli prędkość stareeego modemu komputerowego. Znaczy się będzie to praca na internecie dla ludzi o mega stalowych nerwach bo zanim się otworzy taka strona to... Tylko sieć przystosowana do przesyłania wysokich transmisji (zazwyczaj jest to większe miasto z uwagi na większe skupisko ludności i zamontowane przekaźniki pracujące w 1800 MHz) mają szanse na dzień dzisiejszy na w miarę dobrą i sensowną pracę na internecie.

5. Cena transmisji.. Wciąż spada. I jeśli jesteśmy maniakami korzystania z internetu i ciągania filmów to lepiej jednak sobie ściągać na hdd cokolwiek w domu. Internet jak na razie mimo przy spadających cenach za ilość przesłanych danych nadal będzie raczej służyła do sprawdzenia poczty lub do w miarę skromnego po surfowania po sieci.

6. Spam.. Nie ma sieci prepaidowej bez spamu. Ale najwięcej zaobserwowałem na Taktaku i Heyah (na prawdę to wk@##&^%) na średnim poziomie utrzymują się Play i Orange, zaś głupawych reklam typu "zadzwoń do wróżki" najmniej spotykam na Simplusie. Owszem, jak każda sieć wysyła swoich reklam informacyjnych tez trochę ale z porównania do TakTaka Simplus jest anielsko spokojny. Oby tak dalej..

7. Roaming.. Najbardziej porypanym roamingiem ma simplus. Nie dość, że trzeba pamiętać o aktywacji roamingu przed opuszczeniem kraju i wyłączeniem usługi GPRS/MMS gdyz te dwie usługi wg systemu Plusa wykluczają się wzajemnie, to wykonywanie połączeń w Simplusie w roamingu za pomocą wpisywania kodów jest lekko mówiąc wk^&^%$#^& (tak jak reklamy w TakTaku). Orange, Play, Heyah i TakTak mają w swoje ofercie automatyczny roaming, gdzie nie trzeba bawić się w kody jakieś aby roaming za granicą działał i do tego dzwonienie jest "normalne" (oczywiście zawsze trzeba pamiętać o +48-kierunkowy do Polski-przed numerem każdego z krajan). Smsy w roamingu wszędzie wysyła się "normalnie" ale tez trzeba pamiętać o +48 przed każdym numerem telefonu.

8. Ceny w Roamingu.. Są obecnie bardzo zbliżone u wszystkich operatorów i będąc za granicą raczej nie koniecznie zwraca się uwagę czy plus czy era maja o kilka groszy tańsze połączenia. Dla maniaków wykonujących duużo połączeń do kraju będąc za granicą zdecydowanie polecam kupić kartę prepaidową miejscowego operatora i z takowej korzystać. Sam kupiłem SFR będąc we Francji i (o ile pamiętam) Voodafona we Włoszech. Naturalnie telefon musi być bez blokady Sim-lock.

10. Celowo w powyższym zestawieniu nie umieściłem takich kloników jak Avon, Wp, Mobilking etc, ponieważ tych sieci jest w tej chwili taka masa, że nie bardzo jest sens wymieniać każdego zwłaszcza, że oferta takich sieci jest zazwyczaj dość uboga i jedynie korzystna w momencie korzystania z połączeń głosowych w ramach sieci macierzystej.

11. Jak sobie coś jeszcze ciekawego przypomnę to dopiszę kolejny punkt
Mam nadzieję, że trochę udało mi się trochę pomóc (choć teraz pewnie bardziej moja lektura namieszała w głowie niż pomogła ) Gdyby ktoś miał indywidualne pytania to śmiało-chętnie pomogę.

Pozdrawiam!
Marcin
Źródło: pentax.org.pl/viewtopic.php?t=16012